Spor Bilimleri Fakültesi 2018-2019 Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni Gerçekleştirildi

İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Spor Bilimleri Fakültesi 2018-2019 öğretim yılı mezuniyet töreni, 8 Temmuz Pazartesi günü Mühendislik Fakültesi A Blok Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Törene İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa (İÜC) Rektörü Prof. Dr. Nuri Aydın, İÜC Rektör Yardımcısı ve Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Erol İnce, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Bilgin, öğretim üyeleri ve elemanları, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Spor Bilimleri Fakültesi tanıtımı ve mezun öğrencilerin 4 yıl boyunca biriktirdikleri anı fotoğraflarından oluşan film gösterimi yapıldı.   


-“Geriye Dönüp Baktığımda ‘İyi ki İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa’yı Tercih Etmişim’ Diyorum”

Spor Bilimleri Fakülte Birincisi Aslı Bekiroğlu öğrenciler adına yaptığı konuşmasına, kendisine eğitim hayatı boyunca maddi manevi destek olan ailesine teşekkür ederek ve mezun arkadaşlarını tebrik ederek başladı. Salonda bulunan anne ve babaları da selamlayıp teşekkür eden Bekiroğlu, “ Yıllardır koruyup kolladığınız, her daim arkasında durduğunuz, maddi manevi her türlü desteği sağladığınız çocuklarınızın bu mutlu günü sizlerin eseridir. Bizleri bu günlere getirdiğiniz için sizlere minnettarız.” dedi. 


Aslı Bekiroğlu: “Sporcu olamadım ama spora hizmet etmek için her zaman varım’ diyerek, köklü bir üniversite olduğu için kaliteli eğitim vereceğine inandığımdan İÜC Spor Bilimleri Fakültesi’ni tercih ettim ve kazandım. Şimdi geriye dönüp baktığımda iyi ki burayı tercih etmişim diyorum. Çünkü okulumuzda akademik bilgilerin yanı sıra, güzel dostluklar da edindim. Üniversitemizi ve Spor Bilimleri Fakültemizi daha iyiye taşımak için çabalayan, emek harcayan, yolumuza engin bilgileri, tecrübe ve donanımları ile ışık tutan, bizlere daha aydınlık yarınlar bırakmak için çalışan Sayın Rektörüm, Sayın Dekanım, Sayın Dekan Yardımcılarım ve saygıdeğer hocalarım! Sizlere ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Geleceğe yön verecek, sporu gelecek nesillere en güzel şekilde taşıyacak olan sevgili arkadaşlarım! Acısıyla tatlısıyla koskoca 4 seneyi geride bıraktık. Şimdi sırada fakültemizi sektörde en iyi şekilde temsil etmek ve ülkemizin spordaki başarısını en üst seviyelere taşımak var.” şeklinde konuştu. 


 -“Öğrencilerimiz, Ailelerinin ve Akademisyenlerimizin Emeklerinin Boşa Gitmediğini İspatladılar”

Öğrencilerini yeni yaşamlarına uğurlamanın heyecanını ve coşkusunu yaşadığını dile getiren İÜC Rektör Yardımcısı ve Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Erol İnce konuşmasına, salonda bulunan velilere seslenerek başladı. Prof. Dr. İnce: “Dünyaya geldikleri andan itibaren üzerine titreyip emek verdiğiniz, özenle yetiştirdiğiniz gözbebeklerinizi yaşam mücadelesinin içine, başarılı olacaklarını ümit ederek uğurlamanın heyecanını yaşıyorsunuz. İçinizde onların istikballeri ile ilgili endişeniz olmasın. Bugüne kadar yaptıklarıyla bizim hep takdirimizi kazandılar. Hedefleri için zamanı ve olanakları çok iyi değerlendirdiler, yarışmalara katıldılar, pek çok ödüller ve övgüler kazandılar. Ortaya koydukları performans ve dayanışma ile yürüttükleri çalışmalar ile gerek sizin gerekse hocalarımızın emeklerinin boşa gitmediğini hepimize ispatladılar. Onlarla gurur duyabilirsiniz. Biliyoruz ki bundan sonra da onların yaptıklarını onurla izleyeceksiniz. Evlatlarınızı yaşamlarının bir döneminde bizlere emanet ettiniz. Çok titiz çalışan idari ve teknik kadronun desteğiyle değerli akademik kadromuz, olağanüstü bir çaba ile onları şekillendirdi, eğitti. Kıymetli bilgilerle donatarak, yarınlara hazırladılar. Özgüvenleri çok yüksek, insan ilişkilerinde başarılı, mesleki bilgileri sağlam, öğrenmeye ve değişime yatkın, sorumluluk üstlenen, takip eden ve bunun mutluluğunu yaşayan gençler yetiştirerek emanetlerinize sahip çıktılar.” ifadelerini kullandı. 


-“Hepiniz Oldukça İyi Olanaklar İçerisinde Doğru Teknik Bilgilerle Donatıldınız”

Mezunlara, yaşamın zorluklarından ve çok çalışmaktan korkmamaları gerektiğine dair nasihat eden Prof. Dr. Erol İnce, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Unutmayın ki dürüst, çalışkan, üretken bir insan olmak önemli bir değerdir. Kendinize ve çevrenize inanın, güvenin, gelecekten korkmayın. Zorluklarla mücadele gücünüzün zayıflamasına izin vermeyin. Çalışmaktan hiç vazgeçmeyin. Çevrenizdeki insanlara karşı, sakin ve anlayışlı olun. Doğru bildiklerinizi ifade etmekten asla çekinmeyin. Göreceksiniz uzun vadede kazanan hep siz olacaksınız. Ancak bu şekilde hayatta fark yaratan, huzurlu insanlar olabilirsiniz.”


-“Mezun Olduğunuz Kurumla Bağınızı Kesmeyin, Birbirimize İhtiyacımız Var”

İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Rektörü Nuri Aydın yaptığı konuşmada, İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa çatısı altında verilen eğitimleri daha üst noktalara çıkarmak adına yönetim olarak yoğun emek verdiklerini dile getirdi. 

Törene katılmadan evvel güzide bir kulübün yetkilileri ile kampüste yaptıkları önemli bir toplantının konusuna da değinen Rektör Prof. Dr. Nuri Aydın,  İÜC Avcılar Yerleşkesi içerisinde bulunan spor alanlarının daha iyi noktalara ulaştırılabilmesi için çaba sarf ettiklerini ifade etti. Prof. Dr. Nuri Aydın: “Sizden sonraki mezunlarımızı daha iyi noktalara getirecek çalışmalar yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz. Kurumunuzu hiçbir zaman unutmamanızı isterim. Buraya her zaman sadık olun. Sizin bize, bizim de size ihtiyacımız var. Karşılıklı olarak bu kurumu yüceltecek, eğitim kalitesini artıracak çalışmaları hep birlikte yapalım. Bu desteğinizi özellikle istiyorum.” dedi.


Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı olan Rektör Prof. Dr. Nuri Aydın, mezunlara kendi branşıyla alakalı bir tavsiyede bulundu. Prof. Dr. Nuri Aydın: “Branşım spor yaralanmaları olduğundan en çok sporcular ile muhatap oldum. Önerim şudur ki, bundan sonra yetiştireceğiniz kişilerde özellikle yaralanmaları, sakatlanmaları önceleyecek tavsiyelerde bulunun. Çünkü bu bir sporcunun geleceği için azami önem taşıyor. Hepinize bundan sonraki yaşantınızda başarılar diliyorum.” diyerek sözlerini sonlandırdı. 


Dereceye Giren Öğrencilerin Mutluluğu ve Heyecanı Görülmeye Değerdi

Rektör Nuri Aydın’ın konuşmasının ardından dereceye giren öğrenciler, ödül ve diplomalarını almak üzere sahneye davet edildi.

Fakülte üçüncüsü Bahadır Durmuş’a ödülünü Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ayşe Türksoy Işım verdi. Fakülte ikincisi Nilay Yılmaz, ödülünü Spor Bilimleri Dekanı Prof. Dr. Erol İnce’nin elinden aldı. Fakülte birincisi Aslı Bekiroğlu’na ödülü ve belgesi, Rektör Prof. Dr. Nuri Aydın tarafından takdim edildi.

Dereceye giren öğrencilerin ödüllendirilmesinin ardından diğer mezun öğrenciler diplomalarına kavuştular. Kendilerine 4 yıl boyunca emek veren hocaları ile sahnede hatıra fotoğraf çektiren mezunlar, törenin sonunda keplerini havaya fırlattılar. Mezuniyet töreni, müzik dinletisi ile sona erdi. Haber-Fotoğraf: Suzan Çiçek, Muhammed Ali Öger, Rabia Öztürk


Öne Çıkan Haberler

Yaşama Dair Her Alanda Var Olan Bir Meslek: Jeofizik Mühendisliği

Üniversitemizde "Hedef 1 Milyon Amatör Denizci" Projesi Kapsamında Eğitim Gerçekleştirildi

Orman Fakültesi'nde Girişimcilik Konferanları Düzenlendi

Orman Fakültesi'nin MÜDEK Akreditasyonları Yenilendi

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nin Kuruluş Tarihi 1827 Olarak Düzeltildi

Mühendislik Fakültesi 2019 Yılı Mezunları Diplomalarına Kavuştu