29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Törenle Kutlandı

İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Atatürk Anıtına Çelenk Sunma Töreni, 28 Ekim 2020 Çarşamba günü Avcılar Yerleşkesi’nde gerçekleştirildi.
Rektör Prof. Dr. Nuri Aydın tarafından Atatürk Anıtı’na çelenk konulması ile başlayan tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile devam etti.


-“Cumhuriyetin Omuzlarımıza Yüklediği Onurlu Sorumluluğun Farkındayız”
Törende konuşan Rektör Prof. Dr. Nuri Aydın, Cumhuriyetimizin önemine vurgu yaparak; “Bugün burada Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde girişilen Milli Mücadelenin en önemli meyvesi olan Cumhuriyetimizin 97. yaşını kutlamak üzere bir aradayız. Bağımsızlığımızı elde etmek için çetin bir mücadele içine girerek ‘Ya İstiklal Ya Ölüm’ diyen şehitlerimizin ve gazilerimizin maneviyatını yüreğimizde hissediyoruz. Onların gösterdikleri fedakarlıklar sayesinde 97. yaşını kutladığımız Cumhuriyetimizin kuruluşu için verilen mücadelenin, bizlerin omuzlarına yüklediği onurlu sorumluluğun da farkındayız ve İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa olarak ülkemiz için bilim üretmeye; ülkesine bağlı ve alanında yetkin bireyler yetiştirmeye durmaksızın devam edeceğiz. 

Başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere; onun kahraman silah arkadaşlarını, bu toprakların bizlere vatan olmasını sağlayan aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor;  tüm çalışanlarımızın Cumhuriyet Bayramını içten dileklerimle kutluyorum.

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Çelenk Sunma Töreni, İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Atatürk Anıtı önünde toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.


Öne Çıkan Haberler

Üniversitemiz Öğretim Üyelerinin Projelerine "TÜBİTAK ARDEB-1001" Desteği

COVID-19 Acil Eylem Planı Değerlendirme Toplantısı Gerçekleştirildi

İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa İzmir Deprem Bölgesinde

Rektör Prof. Dr. Nuri Aydın, Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca ile Görüşme Gerçekleştirdi

Veterinerlik Meslek Yüksekokulu Bünyesinde Yetiştirilen Yarış Atları İhale Usulü ile Satıldı

''Çocuklar Maske, Mesafe ve Hijyen Kuralları Titizlikle Hatırlatılarak Okula Gönderilmeli''